Jakie zabawki ogrodowe uatrakcyjnią pobyt na świeżym powietrzu?

Przydomowe ogrody to jedne z najbezpieczniejszych i najciekawszych miejsc do beztroskiej zabawy. Dużo przestrzeni, fantastyczne kryjówki, a czasem również zabawy w piasku i w wodzie – to powody, dla których dzieci uwielbiają przebywać na dworze. Do zapewnienia większej ilości ogrodowych atrakcji przydadzą się zabawki ogrodowe.

Zestaw młodego ogrodnika

Miniaturowe narzędzia ogrodnicze są niezbędnikiem każdego malca. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych i z chęcią uczestniczą w drobnych pracach związanych dbaniem o rośliny, przekopywaniem ziemi, czy karmieniem zwierząt. Aby ułatwić dziecku wykonywanie tych wszystkich czynności, można mu podarować plastikowe narzędzia ogrodnicze. W zestawie ogrodnika koniecznie musi się znaleźć łopatka i grabki, wiaderko, konewka i małe taczki dostosowane wielkością do wieku właściciela. Do przewożenia piasku i trawy odpowiednia będzie również mała przyczepka do ciągnięcia.

Skarby z piaskownicy

Piaskownia jest ulubionym miejscem najmłodszych: przesypywanie ziarenek piasku z jednego pojemnika do drugiego, kopanie dołków i robienie piaskowych babek, to zajęcie na wiele godzin. W przydomowej piaskownicy muszą się znaleźć foremki, sitka do przesiewania piasku, łopatki i grabki. Przydadzą się też różnej wielkości kolorowe pojemniki, niezbędne do gotowania pysznej zupy z wody i trawy. Dodatkową atrakcją dla maluchów będzie umieszczenie w piaskownicy ciężarówek, koparek, traktorków i wiejskich zwierzątek. Wszystkie zabawki ogrodowe muszą być wykonane z mocnego tworzywa, któremu nie zaszkodzą warunki atmosferyczne.

Duże zabawki do ogrodu

Przydomowy ogród rodziny z dziećmi jest zwykle wyposażony w mini plac zabaw oraz domek dla dzieci. Domki ogrodowe montowane na stałe do podłoża to spora inwestycja, ale dobrym zamiennikiem są niewielkie, przenośne domki z mocnego tworzywa. Można je przenosić z miejsca na miejsce, a zimą przechowywać w garażu. Często wyposażone są także w małą zjeżdżalnię.

Popularne zabawki ogrodowe to również różnego rodzaju huśtawki, drabinki do wspinaczki i modne ostatnio bocianie gniazda. Można je podwieszać do gałęzi drzew i do belek tarasowych. Wybór solidnych i atrakcyjnych wizualnie zabawek zachwyci dzieci, a także urozmaici wygląd przydomowego ogrodu.